ANDIRIN OTO TAMİR SERVİSİ 0542 292 60 02

Kahramanmaraş Oto Tamir Servisi hizmeti veren Auto King: Mercedes, Audi, BMW, Opel, Skoda, Volkswagen, Renault, Ford, Peugeot, Honda, Hyundai, Mazda, Nissan, Toyota tüm marka – modeldeki otomobillere motor- mekanik bakım, yağ tasarrufu , periyodik bakım hizmetleri, yedek parça, ve Muayene Öncesi Hazırlık Hizmeti sunuyor.

Motorlu araçlar üzerinde belirli aralıklarla kontrol, ayar ve değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gereklidir. Bu işlemlerin tümüne periyodik bakım denilmektedir.

Oto Tamir Servisi

Periyodik bakımların amacı; araç performansını olabildiğince en iyi durumda muhafaza etmek, büyük arızalara neden olabilecek küçük problemleri ortadan kaldırmak, aracın kanuni düzenlemelere uygun olarak çalışmasını ve güvenli olmasını sağlamaktır. Periyodik bakımların gerçekleştirilmesi ile araçların uzun ömürlü olması, yakıt ekonomisi sağlanması ve daha güvenli çalışması sağlanmaktadır.

Oto Tamir Servisi Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Araçların bakım periyotları, üretici firmaların belirlediği zamanlarda (genelde 1 yıl) veya belirlediği periyotlarda (10.000/15.000, 20.000/30.000, 30.000/45.000 ….km) yapılır. Bu bakım periyotlarında araçlardaki sıvıların, filtrelerin, ayarların ve mekanik parçaların bakımları, kontrolleri, ayarları ve değişimleri yapılır.

Oto Tamir Servisi Periyodik Bakım Hizmetleri

Motor Yağı Ve Yağ Filitresi Değişimi

Hava Filtresi Değişimi Ve/Veya Kontrolü

Yakıt Filtresi Değişimi Ve/Veya Kontrolü

Polen Filitresi DEğişimi Ve/Veya Kontrolü

Motor Bakımı Ve Kontrolü

Sıvıların Kontrolü

Fren Bakımı

Oto Tamir Servisi  Motor Arıza Tespiti

Araç üzerindeki elektronik sistem parçaları ile birlikte çalışan kontrol üniteleri bulunur. Kontrol üniteleri araç üzerindeki sensörlerden bilgi alarak çeşitli değerlendirmeler sonucu diğer sistem parçalarını ve motorun çalışmasını kontrol eder. Örneğin, motor kontrol ünitesi araç üzerindeki sıcaklık sensörü, lamba sensörü, hava kütle ölçüm sensörü, krank mili devir sensörü gibi birçok parçadan bilgi alarak, enjektör veya bujiler üzerinden yakıt ve ateşleme sistemini yönetir. Bu kontrol üniteleri üzerinden yapılan her türlü ölçüm, arıza tespit işlemleri, hata kodu okuma, hata kodu silme, adaptasyon gibi işlemlere diyagnostikdenir.

Oto Tamir Servisi

Aracın marka ve model özellikleri çerçevesinde motor, yakıt, ABS, EBD, ESP, AIRBAG vb. elektronik sensörlerinden aracın kontrol ünitesine (beyin) bilgi akışı olmaktadır. Bu bilgiler performans, arıza veya bilgi içerikli olabilir. Aracın kontrol ünitesindeki (beyin) kayıtlı olan bilgilere ulaşmak için üniteye, diagnostic cihazının bağlantısı bağlantı soketleri sayesinde yapılır. Kontrol ünitesine kayıt edilmiş olan bilgiler okunur ve ardından analiz edilerek arıza tespiti sağlanır. Bu hizmet kapsamında diagnostic cihazına bağlı olan yazıcı vasıtası ile tespit ve verilerin çıktısı alınabilir.

Call Now ButtonHemen Ara
× Bize Yazın