Dolu Hasarı , aşağıdan yukarıya  doğru yükselen sıcak ve kuru havanın, en üst seviyede donma derecesinde veya altında bulunan hava akımına girmesi ile aniden soğuması ve uzun süre bulut içinde nemlenerek aşağı ve yukarı hareket eder.Nemlenen hava su damlacıklarına dönüşerek aşırı donma sevilerine geldiğinde her seferinde  aşağı yukarı hareketi ile sanki kaplama yapılan bir malzeme gibi en üst seviye ye çıktığında her seferinde yeni bir buz tabakası ile kaplanır ve belirli bir seviyeye geldiğinde atmosfer basıncı etkisi ile  artık ağırlık olarak havada tutunamaz ve serbest düşüş ile 1cm çapındaki bir dolu taneciği yaklaşık 10m/sn hız ile yer yüzüne düşerek önüne gelen cisimlere zarar verir.

Dolu genellikle ilk bahar ve yaz aylarında Cumulonimbus (Cb) bulutundan düşer.Cb bulutu  yüksek elektrik yüklü olması sebebiyle doğal afet, sel, su baskını ve dolu hasarlarına yol açar.Kendi içinde yukarı doğru hava akım hızı 10.000 fet(3,48 km)/dk dır.

AUTO KING Dolu Hasarı Onarımı hizmeti; Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği ile aracın kaporta aksamları üzerinde meydana gelen ve boyanın zarar görmediği göçükleri, aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzelterek eski haline getirir.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme uygulaması temel itibariyle;

  1. Çelik alaşımlı özel uç, kalınlık ve hasarlı bölgelere ulaşabilmek için değişik  şekillerdeki özel onarım çubukları ile hasarlı bölgenin masaj yöntemiyle düzeltilmesi.
  2. Yapıştırmalı göçük çektirme sistemi ise araçların özel onarım çubukları ile arkasına ulaşılamayan tavan direkleri, arka çamurluk  ağız kısımları gibi  bölgelerdeki hasarların onarılmasında kullanılır.Her iki uygulama da üst seviyede eğitim ve uzmanlık gerektirir.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği sayesinde  aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Onarımı “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadırlar.

Call Now ButtonHemen Ara
× Bize Yazın