Bir otomobilin kalbi olma niteliği taşıyan motor bakımı ve gerekli olması durumunda yenileme (revizyon )işlemi önemlidir. Çünkü aracınızın fabrika çıkışlı performansını sorunsuz bir biçimde sergilemesinde problemsiz olarak çalışan motorun önemi oldukça büyük. Motor yenileme hizmeti alabileceğiniz bir adresi tercih etmeniz de son derece önemli bir konudur.

Araç sistemlerinizin sağlığını periyodik bakım hizmetiyle güvence altına alın. Tahrik (V) Kayışı Kontrolü ve Değişimi hizmeti aracınızın fonksiyonel çalışmasına destek olur.

Hareket iletim (tahrik) kayışları, krank mili kasnağından aldıkları motor gücünü su pompası, soğutma fanı, alternatör, hidrolik direksiyon, yağ pompası ve klima kompresörü gibi ünitelere aktarır.

Tahrik kayışları yeniyken elastiktir ve dayanımları yüksektir. Kullanılmaya başlandıklarında kayışlarda zamanla sertleşme olur. Bu nedenle iç yapılarında çatlamalar oluşmaya başlar ve bu çatlamalar ileri safhalarda gözle görünür hâle gelir. Aynı zamanda aşınır, dayanımları azalır ve gevşer. Tahrik (V) kayışı zamanla özelliğini kaybeder. Esnekliğini kaybeden bu parça krank milinden aldığı hareketi alternatöre, klima motoruna, hidrolik direksiyon pompasına ve soğutma sistemi pompasına iletirken bunların kasnaklarının dönüş balansını etkiler.

Alternatör, klima motoru gibi pahalı parçaların arızalanmasına da neden olur. Araç hareket halindeyken, V kayışı koparsa; alternatör elektrik ihtiyacını karşılayamaz, çalışmayan soğutma sistemi pompası motorun hararet yapmasına neden olur. V kayışı kopmasının dışında, ideal sıkılıkta olmaması motor için risk taşır.

Bu nedenle Tahrik (V) Kayışı Kontrolü ve Değişimi bir zorunluluktur.

AUTO KING Periyodik Bakım hizmetlerinden yararlanmak için hemen randevu alın.

Hizmet kalitesine her zaman sonuna kadar güven duyabileceğiniz ve motor revizyon hizmetini gönül rahatlığıyla alabileceğiniz AUTO KING Servisi, aracınızı ilk günkü yüksek performansına kavuşturan nitelikte bir motor yenileme işlemi gerçekleştirmektedir. Müşterilerine hizmette kaliteden taviz vermeyen bir anlayış ile faaliyetlerini yürüten ve motor revizyon konusunda uzman çalışan kadrosu ile aracınız için her zaman en iyi işlemi yapmaktadır.

Call Now ButtonHemen Ara
× Bize Yazın